Registrovat se
Kvůli lepšímu uživatelskému prožitku je zapotřebí mít zařízení otočené na výšku.
b grid-row avatar
avatar
Helppes, o.p.s.
Psi z Helppes pomáhají lidem s postižením přeskákat každodenní překážky
1
Podporujeme
2
Odběratelů
link
Web
Největší podporovatelé
Příspěvky
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
Srdečně Vás zveme na Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů, které je jedinou soutěží tohoto druhu nejen v ČR, ale i na světě.
Soutěže se konají ve spolupráci s Klubem speciálního výcviku Českého kynologického svazu pod záštitou radního MČ Prahy 5, JUDr. Petra Lachnita
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
Všem přátelům 4🐾 psích pomocníků přejeme báječné prožití Velikonoc 🐇🐏🐣
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
Co je u nás nového se můžete dozvědět také v našem bulletinu, který vychází každého čtvrt roku. Jeho první letošní číslo najdete na tomto odkazu
https://helppes.cz/bulletin/bulletin-helppsik-1-2022/
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
Chcete vědět, kdo z čekatelů na psí pomocníky potřebuje vaši pomoc? Chcete znát, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našich newsletterů - https://pomahame.helppes.cz/prihlasit-se-k-odberu-newsletteru/
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
S čerty nejsou žerty. Ale se psy ano!

Vaše děti si už určitě chystají básničky a písničky pro Mikuláše, čerta a anděla. A co váš pes? Dokáže se i on před Mikulášem blýsknout nějakým psím kouskem? Jestli ne, je nejvyšší čas začít s tréninkem. Pravá psí mikulášská se koná již v sobotu 27. 11. 2021 ve výcvikovém areálu Helppes.

Již po osmnácté pořádá organizace Helppes speciální psí Mikulášskou besídku, jedinou svého druhu u nás. Udělejte radost svým pejskům, sobě i celé rodině a přijďte si užít den plný zábavy a soutěží.

Po klasické nadílce, kde psíci Mikulášovi zaštěkají básničku, zavyjí písničku nebo způsobně zapanáčkují, přijdou na řadu soutěže, ve kterých si každý majitel psa může vyzkoušet, jaký je život s handicapem. Připravena je například trasa, kterou si psovod se svým čtyřnohým parťákem projde s klapkami na očích, pejsci si zkusí přinášení předmětů, odolnost vůči okolním lákadlům v podobě dobrůtek nebo třeba spolupráci se svým pánem na vozíčku. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny a všichni chlupáči se samozřejmě mohou těšit na chutné odměny.
Pro účastníky, kteří se svým handicapem žijí 24 hodin denně 365 dní v roce, a jejich psí asistenty soutěže zároveň představují jedinečnou možnost uspět a předvést své výjimečné dovednosti.

Podmínky vstupu na akci se budou řídit aktuálním vládním nařízením v den jejího konání.
Nezapomeňte přinést také očkovací průkaz nebo pas svého psího parťáka s platným očkováním. Bez něj vás do areálu pustit nemůžeme.

Vstupné: dobrovolné
Zápisné do soutěží: 100,-Kč

Pokud chcete strávit sobotu zábavou, která pomáhá, dorazte s celou rodinou a svým čtyřnohým kamarádem. Svou účastí přispějete na projekt výchovy a výcviku asistenčních a signálních psů pro lidi s handicapem „Pomoc přichází na čtyřech tlapkách“, pro nějž je výtěžek z akce určen.
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
A dnes přijeli dva úžasní chlapečci - zástupci zlatých retrieverů - Kay a Kley 💖🐾
Pokud se chcete stát vychovatelem jednoho z našich báječných štěňátek a pomoci tak někomu s postižením, stačí napsat na mail info@helppes.cz
Děkujeme 😘
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
Představujeme vám naše nové labradoří princezny Ellu a Fantasy, které včera přijely posílit řady helppsích miminek až ze Srbska 👍💖
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Zajímá vás, co je v naší organizaci nového? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru 😉
https://pomahame.helppes.cz/prihlasit-se-k-odberu-newsletteru/
Můj komentář
photo
Helppes, o.p.s.
Photo
Dobra není nikdy dost. A proto jsme se připojili na síť @breegy_cz
A i když cílová částka zde je na psího asistenta pro jednoho z našich klientů, ne všechno dobro je o penězích.
A proto naše první prosba o penězích není. Je o žádosti o pomoc při zapojení se do naší rodiny vychovatelů štěňátek a pomoci na jejich cestě od psího miminka po nástup do helppsí školy.
Jaké jsou hlavní požadavky na vychovatele a co výchova obnáší?
Vychovatel musí být starší 18 let. Výchova štěněte znamená z psího miminka udělat dobře vychovaného psa. Kromě základní poslušnosti se jedná o potlačení případného loveckého chování, upevnění zájmu o přinášení různých věcí a zvládnutí běžného chování psa jak doma, tak venku na nejrůznějších místech (ve městě, v obchodech, na nádražích, na venkově, v lese atp.). Také je důležité naučit pejska cestovat (vlak, bus, tramvaj, metro), zvládat schody, eskalátory, výtahy atd. Doma se jedná hlavně o základní hygienické návyky, aby nekradl různé věci či neskákal a nelezl po židlích, gaučích, postelích atp.
Vychovatel přebírá budoucího superhrdinu zpravidla ve věku cca 2 - 3 měsíců a pečuje o něj do věku cca 1 roku. Krmení, včetně pamlsků, hraček, pelíšků i výstroje vychovateli dodáme. Veterinární péči a případné náklady na cestovné na tréninky a kontroly hradíme v plné výši.
Tréninky a kontroly probíhají 1x za 14 – 30 dnů – dle vzdálenosti bydliště vychovatele, konzultace jsou možné i pomocí videí.
Vychovatelé jsou pro nás a naše klienty těmi nejdůležitějšími a nejobětavějšími dobrovolnými spolupracovníky, jejichž pomoci si nesmírně vážíme.
Pokud byste měli zájem stát se vychovatelem budoucího superhrdiny, nebo o někom víte, neváhejte nás kontaktovat na email info@helppes.cz
Děkujeme 💛
#helppes
Můj komentář